ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Sprzedaż - wykazy 2023

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nr 21/2023 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargu publicznego nieograniczonego.Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 348, położona w Otmuchowie, przy ul. Traugutta, sklasyfikowana jako zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp. Nieruchomość niezabudowana, teren płaski, położony poniżej poziomu ulic Ogrodowej i Powstańców Śląskich, dobrze nasłoneczniony, kształt działki regularny, korzystny dla zabudowy, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Uzbrojenie biegnie w ciągu ulic Ogrodowej, Powstańców Śląskich i Traugutta. W otoczeniu nieruchomości zabudowania o funkcji mieszkalnej. Dostęp do drogi publicznej ul. Traugutta, dz nr 347.

Informacja ogłoszona dnia 2023-05-28 21:30:57 przez Bogusław Lis

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik nr  1 do Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów
nr  96/2023 z dnia  23 maja  2023 r.
 
Wykaz nr 21/2023
nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży  w trybie przetargu publicznego nieograniczonego
 
Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344) oraz uchwały Nr III/27/2002 Rady Miejskiej w Otmuchowie z dnia 30 grudnia  2002 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania, obciążania nieruchomości gruntowych oraz wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata ze zm. (Dz. Urz. Woj. Op. z 2003 r Nr 2 poz. 59), Burmistrz  Miasta i Gminy Otmuchów  podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości  przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów.
 
 
Oznaczenie nieruchomości wg księgi
wieczystej oraz katastru nieruchomości,
powierzchnia nieruchomości.
 
 
Powierzchnia nieruchomości
 
 
Opis nieruchomości
 
 
Przeznaczenie i sposób
jej zagospodarowania
 
 
 
Cena nieruchomości
netto
 
Informacje o przeznaczeniu do zbycia.
Księga Wieczysta
 
OP1N/00045593/4
Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów dotyczących zbywanej działki. Nieruchomość jest wolna od obciążeń i ograniczonych praw rzeczowych, roszczeniami osób trzecich w tym umownym prawem pierwokupu, długami, nie zostały wszczęte żadne egzekucje.  Nie jest przedmiotem najmu lub dzierżawy.
 
 
Nieruchomość obejmuje niezabudowaną  działkę nr
348 AM  5
Jednostka ewidencyjna:
160706_4   Otmuchów- miasto, obręb ewidencyjny:  160706_4.0001, Otmuchów,
ul. Traugutta,
gm. Otmuchów , powiat nyski, woj. opolskie
 
Powierzchnia działki
0,1409 ha
 
Działka nr 348, położona w Otmuchowie, przy ul. Traugutta,  sklasyfikowana jako zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp. Nieruchomość niezabudowana, teren płaski, położony poniżej poziomu ulic Ogrodowej i Powstańców Śląskich, dobrze nasłoneczniony, kształt działki regularny, korzystny dla zabudowy, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Uzbrojenie biegnie w ciągu ulic Ogrodowej, Powstańców Śląskich i Traugutta. W otoczeniu nieruchomości zabudowania o funkcji mieszkalnej. Dostęp do drogi publicznej  ul. Traugutta, dz nr 347.
 
Dla działki nr 348 poł. w Otmuchowie, przy ul. Traugutta brak jest aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego.
 
Dla działki nr 348 została wydana decyzja o warunkach zabudowy nr 33/23 z dnia 23 marca 2023 r., na rzecz Gminy Otmuchów, dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Rozpoczęcie zabudowy działki powinno nastąpić w terminie 2 lat licząc od daty zawarcia umowy w formie aktu notarialnego a zakończenie w przeciągu 5 lat.
 
126 000,00 zł
( sto dwadzieścia sześć tysięcy złotych )
 
 
Do ceny  zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23% .
 
Nieruchomość własności  Gminy Otmuchów, przeznaczona jest do zbycia w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.
             
 
O  przysługującym  prawie pierwszeństwie nabycia zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym  pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
1) przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów,
2) jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą.
Pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości objętej wykazem, przysługuje osobie, która złoży wniosek o jej nabycie w terminie 6 tygodni licząc od dnia wywieszenia wykazu oraz złoży oświadczenie wyrażające zgodę na cenę ustalona zgodnie z tą ustawą. Powyższy wniosek należy złożyć w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Otmuchowie ul. Zamkowa nr 6.
Kształt działki wydłużony, nieregularny, ze względu na kształt i powierzchnię brak możliwości samodzielnego zagospodarowania.
Nabywca ponosi koszty wynagrodzenia notariusza oraz koszty sądowe dotyczące zmian w księdze wieczystej. Wykaz niniejszy podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, od dnia 30.05.2023 roku do dnia 21.06.2023 r.
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości uzyskać można w Urzędzie Miasta i Gminy  w Otmuchowie lub pod nr telefonu  77 431 52 55 wew. 207 w godzinach pracy Urzędu.
 
 
Sporz. M. Gazda
Pobierz dane XML Wykaz nr 21/2023 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargu publicznego nieograniczonego.Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 348, położona w Otmuchowie, przy ul. Traugutta, sklasyfikowana jako zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp. Nieruchomość niezabudowana, teren płaski, położony poniżej poziomu ulic Ogrodowej i Powstańców Śląskich, dobrze nasłoneczniony, kształt działki regularny, korzystny dla zabudowy, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Uzbrojenie biegnie w ciągu ulic Ogrodowej, Powstańców Śląskich i Traugutta. W otoczeniu nieruchomości zabudowania o funkcji mieszkalnej. Dostęp do drogi publicznej ul. Traugutta, dz nr 347. Drukuj informację Wykaz nr 21/2023 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargu publicznego nieograniczonego.Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 348, położona w Otmuchowie, przy ul. Traugutta, sklasyfikowana jako zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie zabudowy - Bp. Nieruchomość niezabudowana, teren płaski, położony poniżej poziomu ulic Ogrodowej i Powstańców Śląskich, dobrze nasłoneczniony, kształt działki regularny, korzystny dla zabudowy, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Uzbrojenie biegnie w ciągu ulic Ogrodowej, Powstańców Śląskich i Traugutta. W otoczeniu nieruchomości zabudowania o funkcji mieszkalnej. Dostęp do drogi publicznej ul. Traugutta, dz nr 347.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2023-05-28
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
M. Gazda
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2023-05-28 21:30:55
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Bogusław Lis
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2023-05-28 21:30:57
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Bogusław Lis
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2023-05-28 21:30:57
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
83 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony