ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Sprzedaż - wykazy 2022

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nr 7/2022 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 79/3 o pow. 0,5300 ha położona w miejscowości MACIEJOWICE gm. Otmuchów stanowiąca Grunty orne (RIVa), Pastwisko (PsV) i użytki kopalne (k). Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz terenów kopalin. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt nieregularny, brak możliwości zabudowy. Zobowiązania: działka przeznaczona na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości. Sprzedaż po ustaleniu przebiegu granic działki nr 79/3.

Informacja ogłoszona dnia 2022-04-11 17:43:18 przez Bogusław Lis

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik nr 1 do Zarządzenia Burmistrza Otmuchów
nr    71/2022  z dnia 07 kwietnia   2022r
Wykaz nr  7 /2022
nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży
 
            Na podstawie: art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz.1899.) oraz uchwały Nr III/27/2002 Rady Miejskiej w Otmuchowie z dnia 30 grudnia  2002 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania, obciążania nieruchomości gruntowych oraz wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata ze zm. (Dz. Urz. Woj. Op. z 2003 r Nr 2 poz. 59) Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów  podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości  przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów.
 
Oznaczenie nieruchomości wg księgi
wieczystej oraz katastru nieruchomości,
powierzchnia nieruchomości.
 
 
Powierzchnia nieruchomości
 
Opis nieruchomości
 
 
Przeznaczenie nieruchomości
i sposób
jej zagospodarowania
 
 
 
Cena nieruchomości
netto
 
Informacje o przeznaczeniu do zbycia.
 
Księga Wieczysta
Nr działki, położenie
 
 
OP1N/ 00073331/5
Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów. Nieruchomość jest wolna od obciążeń i ograniczonych praw rzeczowych, roszczeniami osób trzecich w tym umownym prawem pierwokupu, długami, nie zostały wszczęte żadne egzekucje.  Nie jest przedmiotem najmu lub dzierżawy.
 
działka nr  79/3
 
Obręb ewidencyjny:
160706_5.0017,  
Maciejowice  gm. Otmuchów
Jednostka rejestrowa: G.402
Arkusz mapy 3
 
 powierzchnia 0,5300 ha
Działka nr 79/3 o pow. 0,5300  ha położona w miejscowości MACIEJOWICE  gm. Otmuchów   stanowiąca Grunty orne (RIVa), Pastwisko (PsV) i użytki kopalne (k).
  Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz terenów kopalin.  
 Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt nieregularny, brak możliwości  zabudowy.
 Zobowiązania: działka przeznaczona na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości. Sprzedaż po ustaleniu przebiegu granic działki nr 79/3.
 
 
Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Otmuchów, zatwierdzonym uchwałą nr XXXVIII/404/2018 Rady Miejskiej  w Otmuchowie z dnia 17 października 2018r działka nr 79/3  poł. w Maciejowicach zlokalizowana jest w obszarze terenów rolniczych  . Część działki położona  jest w strefie terenów otwartych lasów i wód powierzchniowych oraz na części działki znajdują się udokumentowane złoża kopalin- surowce ilaste ceramiki budowlanej.
 
 
32 000 ,00 zł.
(trzydzieści dwa tysiące) złotych
 
Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony Vat w wysokości 23%  
 
Nieruchomość stanowi własność Gminy Otmuchów, przeznaczona jest do zbycia w drodze przetargu ograniczonego lub rokowań.
 
 
O  przysługującym  prawie pierwszeństwie nabycia zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym  pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
- przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów,
Nabywca ponosi koszty wynagrodzenia notariusza oraz koszty sądowe dotyczące zmian w księdze wieczystej  związanych z nabyciem działki.
Wykaz niniejszy podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.
 
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości uzyskać można w Urzędzie Miasta i Gminy  w Otmuchowie –Rynek 1, pokój nr 12  lub telefonicznie  77 431 5255 wew. 207 w godzinach pracy Urzędu.
 
Sporz.. M. Pośpiech
Pobierz dane XML Wykaz nr 7/2022 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 79/3 o pow. 0,5300 ha położona w miejscowości MACIEJOWICE gm. Otmuchów stanowiąca Grunty orne (RIVa), Pastwisko (PsV) i użytki kopalne (k). Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz terenów kopalin. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt nieregularny, brak możliwości zabudowy. Zobowiązania: działka przeznaczona na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości. Sprzedaż po ustaleniu przebiegu granic działki nr 79/3. Drukuj informację Wykaz nr 7/2022 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 79/3 o pow. 0,5300 ha położona w miejscowości MACIEJOWICE gm. Otmuchów stanowiąca Grunty orne (RIVa), Pastwisko (PsV) i użytki kopalne (k). Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz terenów kopalin. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt nieregularny, brak możliwości zabudowy. Zobowiązania: działka przeznaczona na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości. Sprzedaż po ustaleniu przebiegu granic działki nr 79/3.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-04-11
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
M. Pośpiech
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-04-11 17:43:16
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Bogusław Lis
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-04-11 17:43:18
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Bogusław Lis
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-04-11 17:43:49
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
247 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony