ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Sprzedaż - wykazy 2021

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nr 70 /2021 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego. Działka nr 367 o pow. 0,0065 ha położona w Otmuchowie ulica Krakowska stanowiąca tereny mieszkaniowe – symbol klasoużytku (B). Działka niezabudowana, zlokalizowana w obszarze terenów zabudowy mieszkaniowej. Działka położona w bezpośrednim sąsiedztwie drogi publicznej. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt regularny. Zobowiązania: użytkować nieruchomości zgodnie z przeznaczeniem, ponieść koszty zawarcia umowy w formie aktu notarialnego oraz opłaty wieczysto księgowe z tym związane.

Informacja ogłoszona dnia 2021-12-18 13:57:28 przez Bogusław Lis

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik nr 2 do Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów
nr 256/2021  z dnia 15 grudnia  2021r
 
Wykaz nr  70 /2021
nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży
 
Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021r. poz. 1899.) oraz uchwały Nr III/27/2002 Rady Miejskiej w Otmuchowie z dnia 30 grudnia  2002 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania, obciążania nieruchomości gruntowych oraz wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata ze zm. (Dz. Urz. Woj. Op. z 2003 r Nr 2 poz. 59). Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów  podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości  przeznaczonej do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego.
 
Oznaczenie nieruchomości wg księgi
wieczystej oraz katastru nieruchomości,
powierzchnia nieruchomości.
 
 
Powierzchnia nieruchomości
 
Opis nieruchomości
 
 
Przeznaczenie nieruchomości
i sposób
jej zagospodarowania
 
 
 
Cena nieruchomości
netto
 
Informacje o przeznaczeniu do zbycia.
 
Księga Wieczysta
Nr działki, położenie
 
 
 
OP1N/00039462/2
 
 
Działka nr   367
 
Obręb ewidencyjny:
160706_4.0001,  
Otmuchów ul. Krakowska
Jednostka rejestrowa: G.123
Arkusz mapy   5
 
 powierzchnia 0,0065 ha
Działka nr 367 o pow. 0,0065 ha położona w Otmuchowie ulica Krakowska  stanowiąca tereny mieszkaniowe – symbol klasoużytku (B).
  Działka niezabudowana, zlokalizowana w obszarze terenów  zabudowy mieszkaniowej.
 Działka położona w bezpośrednim sąsiedztwie   drogi publicznej.  Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt regularny.  
Zobowiązania: użytkować nieruchomości zgodnie z przeznaczeniem, ponieść koszty zawarcia umowy w formie aktu notarialnego oraz opłaty wieczysto księgowe z tym związane.  
Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Otmuchów, działka zlokalizowana jest w obszarze terenów zainwestowanych o przewadze funkcji mieszkalnej.
Działka pozostaje w użytkowaniu wieczystym Jacka Owcarz do dnia 06.06.2077 roku.
Sprzedaż bezprzetargowa na rzecz użytkownika  wi8eczystego podstawie art. 37, pkt.2 ust. 5 ustawy o gosp. nieruchomościami.
 
 
Wartość prawa własności netto 3 800 ,00 zł.
(trzy tysiące osiemset złotych)   
Wartość prawa użytkowania wieczystego netto 2 400,00 zł ( dwa tysiące czterysta złotych)
Kwota pozostała do zapłaty 1 400,00 zł
( jeden tysiąc czterysta złotych)
+ vat 23%
 
 
Nieruchomość stanowi własność Gminy Otmuchów, przeznaczona jest do zbycia w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego.
 
Zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym  pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
1) przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów,
2) jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą.
 
Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 cytowanej ustawy mija z upływem 6 tygodni, licząc od dnia wywieszenia niniejszego wykazu.
 
Nabywca ponosi koszty wynagrodzenia notariusza oraz koszty sądowe dotyczące zmian w księdze wieczystej. Wykaz niniejszy podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.
 
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości uzyskać można w Urzędzie Miasta i Gminy  w Otmuchowie pod nr telefonu  77 431 50 17 wew. 334 w godzinach pracy Urzędu.
 
Sporz.. M. Pośpiech
Pobierz dane XML Wykaz nr 70 /2021 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego. Działka nr 367 o pow. 0,0065 ha położona w Otmuchowie ulica Krakowska stanowiąca tereny mieszkaniowe – symbol klasoużytku (B). Działka niezabudowana, zlokalizowana w obszarze terenów zabudowy mieszkaniowej. Działka położona w bezpośrednim sąsiedztwie drogi publicznej. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt regularny. Zobowiązania: użytkować nieruchomości zgodnie z przeznaczeniem, ponieść koszty zawarcia umowy w formie aktu notarialnego oraz opłaty wieczysto księgowe z tym związane. Drukuj informację Wykaz nr 70 /2021 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego. Działka nr 367 o pow. 0,0065 ha położona w Otmuchowie ulica Krakowska stanowiąca tereny mieszkaniowe – symbol klasoużytku (B). Działka niezabudowana, zlokalizowana w obszarze terenów zabudowy mieszkaniowej. Działka położona w bezpośrednim sąsiedztwie drogi publicznej. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody, kształt regularny. Zobowiązania: użytkować nieruchomości zgodnie z przeznaczeniem, ponieść koszty zawarcia umowy w formie aktu notarialnego oraz opłaty wieczysto księgowe z tym związane.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2021-12-18
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
M. Pośpiech
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2021-12-18 13:57:26
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Bogusław Lis
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2021-12-18 13:57:28
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Bogusław Lis
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2021-12-18 13:57:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
378 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony