ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Sprzedaż - wykazy 2021

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nr 57/2021 nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze zamiany które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 40/8 obszaru 0,0642 ha położona w miejscowości Kwiatków gmina Otmuchów. Teren nieruchomości posiada kształt nieregularny, płaski, wydłużony, mało korzystny dla samodzielnego zagospodarowania. Położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty zurbanizowane niezabudowane lub w trakcie zabudowy ( Bp) oraz grunty orne (R IV a) . Ze względu na kształt i powierzchnię i położenie działka zostaje przeznaczona do zamiany za przejętą na poszerzenie drogi dojazdowej działkę nr 40/5 stanowiącą własność osoby prywatnej.

Informacja ogłoszona dnia 2021-11-24 17:46:13 przez Bogusław Lis

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik nr  1  do Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów
nr 221/2021 z dnia 16 listopada    2021r
 
Wykaz nr  57/2021
nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany.
 
Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz.1899) oraz uchwały Nr III/27/2002 Rady Miejskiej w Otmuchowie z dnia 30 grudnia  2002 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania, obciążania nieruchomości gruntowych oraz wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata ze zm. (Dz. Urz. Woj. Op. z 2003 r Nr 2 poz. 59). Burmistrz  Miasta i Gminy Otmuchów  podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości  przeznaczonych do zbycia w drodze zamiany które stanowią własność Gminy Otmuchów.
 
 
Oznaczenie nieruchomości wg księgi
wieczystej oraz katastru nieruchomości,
powierzchnia nieruchomości.
 
 
Powierzchnia nieruchomości
 
Opis nieruchomości
 
 
Przeznaczenie nieruchomości
i sposób
jej zagospodarowania
 
 
 
Cena nieruchomości
netto
 
Informacje o przeznaczeniu do zbycia.
Księga Wieczysta
Nr działki, położenie
 
OP1N/00045590/3
Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów dotyczących  działki będącej przedmiotem zamiany.
 
 
 
 
 
Działka nr  40/8 AM 1
Jednostka ewidencyjna: Otmuchów-miasto, Obręb ewidencyjny:
160706_5.0012 Kwiatków
Jednostka rejestrowa: G.22
 
 
0,0642  ha,
 
Działka nr 40/8 obszaru 0,0642 ha położona  w miejscowości Kwiatków gmina  Otmuchów. Teren nieruchomości posiada kształt nieregularny, płaski, wydłużony, mało korzystny dla samodzielnego zagospodarowania.  Położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty zurbanizowane niezabudowane lub w trakcie zabudowy  ( Bp) oraz grunty orne  (R IV a) .
Ze względu na kształt i  powierzchnię i położenie działka  zostaje przeznaczona do zamiany za przejętą na poszerzenie drogi dojazdowej działkę nr 40/5 stanowiącą własność osoby prywatnej.
 
Działka nr 40/8 położona w miejscowości Kwiatków gm. Otmuchów. Znajduje się w terenie  zainwestowanym o przewadze funkcji mieszkalnej.  Działka  znajduje się terenie nie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
 
 
9 000,00
(dziewięć  tysięcy ) złotych.
 
Do ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%  oraz koszt przygotowania nieruchomości do sprzedaży .
 
Nieruchomość stanowi własność Gminy Otmuchów, przeznaczona jest do zbycia w drodze bezprzetargowej. Sprzedaż na poprawienie warunków zagospodarowania nieruchomości sąsiedniej.
 
 
O  przysługującym  prawie pierwszeństwie nabycia zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym  pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
1) przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów,
2) jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą.
 
Nabywca ponosi koszty wynagrodzenia notariusza oraz koszty sądowe dotyczące zmian w księdze wieczystej. Wykaz niniejszy podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.
 
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości uzyskać można w Urzędzie Miasta i Gminy  w Otmuchowie pok. 4 lub telefonicznie  77 431 50 17 wew. 334 w godzinach pracy Urzędu.
 
Sporz.. M. Pośpiech
Pobierz dane XML Wykaz nr 57/2021 nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze zamiany które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 40/8 obszaru 0,0642 ha położona w miejscowości Kwiatków gmina Otmuchów. Teren nieruchomości posiada kształt nieregularny, płaski, wydłużony, mało korzystny dla samodzielnego zagospodarowania. Położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty zurbanizowane niezabudowane lub w trakcie zabudowy ( Bp) oraz grunty orne (R IV a) . Ze względu na kształt i powierzchnię i położenie działka zostaje przeznaczona do zamiany za przejętą na poszerzenie drogi dojazdowej działkę nr 40/5 stanowiącą własność osoby prywatnej. Drukuj informację Wykaz nr 57/2021 nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze zamiany. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w drodze zamiany które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 40/8 obszaru 0,0642 ha położona w miejscowości Kwiatków gmina Otmuchów. Teren nieruchomości posiada kształt nieregularny, płaski, wydłużony, mało korzystny dla samodzielnego zagospodarowania. Położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty zurbanizowane niezabudowane lub w trakcie zabudowy ( Bp) oraz grunty orne (R IV a) . Ze względu na kształt i powierzchnię i położenie działka zostaje przeznaczona do zamiany za przejętą na poszerzenie drogi dojazdowej działkę nr 40/5 stanowiącą własność osoby prywatnej.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2021-11-24
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
M. Pośpiech
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2021-11-24 17:46:10
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Bogusław Lis
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2021-11-24 17:46:13
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Bogusław Lis
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2021-11-24 17:46:13
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
306 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony