ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Sprzedaż - wykazy 2021

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nr 55/2021 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 1352/7 obszaru 0,0619 ha położona w mieście Otmuchów przy ulicy Akacjowej. Teren nieruchomości posiada kształt płaski, dobrze nasłoneczniony. położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty orne (R IIIa) użytkowane jako przydomowe tereny zieleni. Przez teren działki przebiega sieć : energetyczna, kanalizacyjna i wodociągowa. Ze względu na kształt i powierzchnię i położenie działka zostaje przeznaczona do sprzedaży na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości obejmującą zabudowaną działkę nr 141/2.

Informacja ogłoszona dnia 2021-11-05 09:39:45 przez Bogusław Lis

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik nr  3  do Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów
nr 211/2021 z dnia 27 października   2021r
 
Wykaz nr  55/2021
nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży
 
Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz.1372 ze zm.) oraz uchwały Nr III/27/2002 Rady Miejskiej w Otmuchowie z dnia 30 grudnia  2002 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania, obciążania nieruchomości gruntowych oraz wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata ze zm. (Dz. Urz. Woj. Op. z 2003 r Nr 2 poz. 59). Burmistrz  Miasta i Gminy Otmuchów  podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości  przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów.
 
 
Oznaczenie nieruchomości wg księgi
wieczystej oraz katastru nieruchomości,
powierzchnia nieruchomości.
 
 
Powierzchnia nieruchomości
 
Opis nieruchomości
 
 
Przeznaczenie nieruchomości
i sposób
jej zagospodarowania
 
 
 
Cena nieruchomości
netto
 
Informacje o przeznaczeniu do zbycia.
Księga Wieczysta
Nr działki, położenie
 
OP1N/00057665/7
Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów dotyczących zbywanej działki.
 
 
 
 
 
Działka nr  1352/7 AM 4
Jednostka ewidencyjna: Otmuchów-miasto, Obręb ewidencyjny:
160706_4.0001 Otmuchów,
Jednostka rejestrowa: G.9
 
 
0,0619  ha,
 
Działka nr 1352/7 obszaru 0,0619 ha położona  w mieście Otmuchów przy ulicy  Akacjowej. Teren nieruchomości posiada kształt płaski, dobrze nasłoneczniony. położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty orne (R IIIa) użytkowane jako przydomowe tereny zieleni. Przez teren działki przebiega sieć : energetyczna, kanalizacyjna i wodociągowa. Ze względu na kształt i  powierzchnię i położenie działka  zostaje przeznaczona do sprzedaży na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości obejmującą zabudowaną działkę nr 141/2.
 
Działka nr 1352/7 położona w Otmuchowie znajduje się w terenie  zainwestowanym o przewadze funkcji mieszkalno-usługowej. Działka  znajduje się terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w mieście Otmuchów w rejonie ulicy Nyskiej i Grodkowskiej. Teren oznaczony jest na rysunku planu symbolem 18-KDD tj. teren dróg publicznych o znaczeniu gminnym.
Teren dzierżawiony od kilku lat jako przydomowy teren zieleni.
 
35 000,00 zł
(trzydzieści pięć tysięcy) złotych.
 
Do ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%  oraz koszt przygotowania nieruchomości do sprzedaży .
 
Nieruchomość stanowi własność Gminy Otmuchów, przeznaczona jest do zbycia w drodze bezprzetargowej. Sprzedaż na poprawienie warunków zagospodarowania nieruchomości sąsiedniej.
 
 
O  przysługującym  prawie pierwszeństwie nabycia zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym  pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
1) przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów,
2) jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą.
 
Nabywca ponosi koszty wynagrodzenia notariusza oraz koszty sądowe dotyczące zmian w księdze wieczystej. Wykaz niniejszy podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.
 
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości uzyskać można w Urzędzie Miasta i Gminy  w Otmuchowie pok. 4 lub telefonicznie  77 431 50 17 wew. 334 w godzinach pracy Urzędu.
 
Sporz.. M. Pośpiech
Pobierz dane XML Wykaz nr 55/2021 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 1352/7 obszaru 0,0619 ha położona w mieście Otmuchów przy ulicy Akacjowej. Teren nieruchomości posiada kształt płaski, dobrze nasłoneczniony. położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty orne (R IIIa) użytkowane jako przydomowe tereny zieleni. Przez teren działki przebiega sieć : energetyczna, kanalizacyjna i wodociągowa. Ze względu na kształt i powierzchnię i położenie działka zostaje przeznaczona do sprzedaży na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości obejmującą zabudowaną działkę nr 141/2. Drukuj informację Wykaz nr 55/2021 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 1352/7 obszaru 0,0619 ha położona w mieście Otmuchów przy ulicy Akacjowej. Teren nieruchomości posiada kształt płaski, dobrze nasłoneczniony. położony w otoczeniu nieruchomości zabudowanych o funkcji usługowej i mieszkalnej. Z wypisu z rejestru gruntów wynika iż działka stanowi grunty orne (R IIIa) użytkowane jako przydomowe tereny zieleni. Przez teren działki przebiega sieć : energetyczna, kanalizacyjna i wodociągowa. Ze względu na kształt i powierzchnię i położenie działka zostaje przeznaczona do sprzedaży na poprawę warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości obejmującą zabudowaną działkę nr 141/2.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2021-11-05
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
M. Pośpiech
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2021-11-05 09:39:43
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Bogusław Lis
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2021-11-05 09:39:45
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Bogusław Lis
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2021-11-05 09:39:45
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
413 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony