ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Sprzedaż - wykazy 2018

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży Burmistrz Otmuchowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 52 o pow. 0,9600 ha położona w miejscowości Ratnowice, stanowiąca użytek PsII Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz zabudowy mieszkaniowej, położenie dobre, dojazd drogą gruntową, działka o kształcie nieregularnym, korzystnym dla użytkowania, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody. Nieruchomość przeznaczona do użytkowania rolniczego. Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów.

Informacja ogłoszona dnia 2018-03-30 13:06:33 przez Artur Banasiak

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik nr 6 do Zarządzenia Burmistrza Otmuchów
nr  45/2018 z dnia 20 marca 2018r
Wykaz nr  6/2018
nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży
Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r. poz. 121 ze zm.) oraz uchwały Nr III/27/2002 Rady Miejskiej w Otmuchowie z dnia 30 grudnia  2002 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania, obciążania nieruchomości gruntowych oraz wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż 3 lata ze zm. (Dz. Urz. Woj. Op. z 2003 r Nr 2 poz 59). Burmistrz Otmuchowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości  przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów.
Oznaczenie nieruchomości wg księgi
wieczystej oraz katastru nieruchomości,
powierzchnia nieruchomości.
 
 
Powierzchnia nieruchomości
 
Opis nieruchomości
 
 
Przeznaczenie nieruchomości
i sposób
jej zagospodarowania
 
 
 
Cena nieruchomości
netto
 
Informacje o przeznaczeniu do zbycia.
 
Nr Kw
Nr działki, położenie
 
 
 
 
OP1N/
00055881/3
 
 
 
 
 
 
Działka nr 52
 
Jednostka ewidencyjna:
160706_5 Otmuchów - obszar wiejski
Obręb: 0023 Ratnowice
Jednostka rejestrowa: G.131
Arkusz mapy nr  1
 
 Powierzchnia 0,9600 ha
Działka nr 52 o pow. 0,9600 ha położona w miejscowości Ratnowice, stanowiąca użytek PsII Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz zabudowy mieszkaniowej, położenie dobre, dojazd drogą gruntową, działka o kształcie nieregularnym, korzystnym dla użytkowania, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody.  Nieruchomość przeznaczona do użytkowania rolniczego.
Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów.
 
Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Otmuchów, zatwierdzonym uchwałą nr XXXIX/300/2014 Rady Miejskiej  w Otmuchowie z dnia 17 czerwca 2014r działki nr 52 - obręb geodezyjny Ratnowice zlokalizowane są w obszarze  terenów użytków rolnych w otoczeniu terenów o charakterze rolnym i mieszkalnym.
Uczestnikami przetargu mogą być osoby spełniające warunki do nabycia gruntów rolnych określone w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego.
61 000,00zł
 
Sprzedaż następuje za cenę
osiągniętą w przetargu.
 
Cena nabycia płatna jest przed
podpisaniem umowy notarialnej,
najpóźniej dzień przed zawarciem
tej umowy.
 
 
Sprzedaż w trybie przetargu
ustnego
nieograniczonego.
 
Zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami w przypadku zbywania nieruchomości osobom fizycznym i prawnym  pierwszeństwo w ich nabyciu przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
1) przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów,
2) jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą.
Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 cytowanej ustawy mija z upływem 6 tygodni, licząc od dnia wywieszenia niniejszego wykazu. Nabywca ponosi koszty wynagrodzenia notariusza oraz koszty sądowe dotyczące zmian w księdze wieczystej. Wykaz niniejszy podaje się do publicznej wiadomości na okres 21 dni, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.
Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Otmuchowie pok. 4 lub telefonicznie  77 431 50 17 wew 34 w godzinach pracy urzędu.
 
 
Pobierz dane XML Wykaz nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży Burmistrz Otmuchowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 52 o pow. 0,9600 ha położona w miejscowości Ratnowice, stanowiąca użytek PsII Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz zabudowy mieszkaniowej, położenie dobre, dojazd drogą gruntową, działka o kształcie nieregularnym, korzystnym dla użytkowania, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody. Nieruchomość przeznaczona do użytkowania rolniczego. Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów. Drukuj informację Wykaz nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży Burmistrz Otmuchowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia, które stanowią własność Gminy Otmuchów. Działka nr 52 o pow. 0,9600 ha położona w miejscowości Ratnowice, stanowiąca użytek PsII Działka niezabudowana, zlokalizowana w otoczeniu terenów o charakterze rolnym oraz zabudowy mieszkaniowej, położenie dobre, dojazd drogą gruntową, działka o kształcie nieregularnym, korzystnym dla użytkowania, bez ponadprzeciętnych utrudnień w zagospodarowaniu. Teren nieruchomości płaski, dobrze nasłoneczniony, bez widocznych zastoin wody. Nieruchomość przeznaczona do użytkowania rolniczego. Działy III i IV księgi wieczystej nie zawierają żadnych wpisów.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Lato S.
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2018-03-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Lato S.
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2018-03-30 13:06:28
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2018-03-30 13:06:33
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2018-03-30 13:06:32
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1204 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony