Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Wybory Prezydenta RP

Szczegóły informacji

Wybory Prezydenta RP 2020

Informacja ogłoszona dnia 2020-02-06 16:51:00 przez Bogusław Lis

Akapit nr 1 - brak tytułu

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku
 
Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana przepisami prawa.
W dniu 16 kwietnia 2020 r. została jednak uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U poz. 695). Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały obowiązki informacyjne wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych, ponadto przepisy dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika.
Zawieszone zostały przede wszystkim kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania.
 
Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.
 
Jednocześnie w konsekwencji powyższego nie mogą mieć zastosowania także inne przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem, w tym:
1)      wójtowie oraz konsulowie nie przygotowują spisów wyborców;
2)    nie będzie obowiązywać tzw. cisza wyborcza, tj. zakaz prowadzenia agitacji wyborczej i podawania do wiadomości publicznej wyników sondaży dotyczących  przewidywanych zachowań wyborczych;
3)     lokale wyborcze pozostaną zamknięte.
 
Państwowa Komisja Wyborcza w składzie:
Przewodniczący Sylwester Marciniak
Zastępca Przewodniczącego Zbigniew Cieślak
Zastępca Przewodniczącego Wojciech Sych
 
Członkowie:
Ryszard Balicki
Liwiusz Laska
Dariusz Lasocki
Maciej Miłosz
Arkadiusz Pikulik
Konrad Składowski
 
 

Obwieszczenie o kandydatach na Prezydenta RP

 
 

WAŻNA INFORMACJA- dot. zgłoszenia do OKW

[16.04.2020]
 
 
 
[12.03.2020]
W związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną uprzejmie informujemy, że zgłoszenia do OKW od pełnomocników wyborczych komitetów / osób upoważnionych przez pełnomocnika, jak i od indywidualnych zainteresowanych można przesyłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Miasta i Gminy w Otmuchowie, lub skanem na adres
Nie ma konieczności, dosyłania oryginałów zgłoszeń w ślad za przesłanym skanem.
 
Przesłane dokumenty muszą być kompletne, a w przypadku dokonywania zgłaszania przez osobę upoważnioną, musi być dołączony skan upoważnienia, zgłoszenie kandydata na członka obwodowej komisji wyborczej musi zawierać odręczny podpis i nie może zawierać błędów formalnych.
 
 

..:: Informacje Urzędnika Wyborczego ::..

DYŻURY URZĘDNIKA WYBORCZEGO
dot. przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Urzędzie Miasta i Gminy w Otmuchowie
 
Data dyżuru
Godziny dyżuru
04.03.2020 r.
07:00 do 11:00
11.03.2020 r.
07:00 do 11:00
 
W pozostałych godzinach pracy urzędu zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych członków komisji wyborczych będą przyjmowane w Urzędzie Miasta i Gminy w Otmuchowie ul. Zamkowa 6 pok. nr 8.
 

..:: Informacje/Obwieszczenia Komisarza Wyborczego w Opolu II ::..

..:: Zarządzenia/Obwieszczenia Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów ::..

 
 
 

..:: Informacje/Obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej ::..

 
 
 

Przydatne linki

W zawiązku z zarządzonymi wyborami Prezydenta RP, poniżej zamieszczamy linki do następujących informacji Państwowej Komisji Wyborczej:
 
Informacja o upływie terminów związanych z uprawnieniami wyborców niepełnosprawnych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.
Informacja o warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych w kraju w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.
Informacja o warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.
 
 

..:: ============================================ ::..

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Otmuchowie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2020-02-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
J. Wiktorowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2020-02-06 16:50:52
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Bogusław Lis
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2020-02-06 16:51:00
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Bogusław Lis
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2020-05-08 07:40:46
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
768 raz(y)